Co myslíte? Jaký druh diáře je pro vás ten pravý?

diář

Patříte mezi ten typ lidí, který bez diáře neudělá ani krok, jinak zapomene půlku věcí, které měl ten den udělat? Nebo si ho každičký rok pořídíte s tím, že si budete všechno pečlivě zaznamenávat, ale v únoru už leží diář hluboko pohřbený na dně vašeho šuplíku? Možná jste jen nenarazily na ten pravý, který by vyhovoval všem vašim potřebám.

Nový rok je za rohem, a tak přichází čas na jedinou věc. Pořídit si diář na rok 2023. Abyste při jeho nákupu nešláply vedle a vybraly si toho pravého pomocníka právě pro vás, pokračujte ve čtení, my vás jeho hledáním provedeme krok po kroku.

Malý, či velký, to je oč tu běží

Začneme asi tím nejdůležitějším, a to tím, jak velký diář potřebujete. Pokud jste stále na cestách, nějaký menší kompaktní diářek, který se vám vejde do každé kabelky, by mohl být tím pravým pro vás. Pokud ale máte diář neustále na stole v kanceláři, může to být tak tlustá bichle, jak jen potřebujete.

Nemluvíme jen o celkové velikosti diáře, ale hlavně i velikosti prostoru na jeho jednotlivých stránkách. Pokud jste jedny z těch, co si zapisují denně několik schůzek nebo třeba i záznamy stravy či cvičení, vyberte si takový diář, který bude mít víc než dva řádky na jeden den. Jinak byste toho asi moc nezapsaly.

I diář může být malým módním doplňkem

Když zajdete do papírnictví nebo knihkupectví s tím, že hledáte diář, nejspíš vás ani nepřekvapí, že jich budete mít na výběr minimálně desítky. A každý docela jiný. Lehčí pro váš výběr tedy bude, pokud přijdete do obchodu už s jasnou představou toho, jak by měl vám souzený diář vypadat. I když vnímáte diář spíš jako nástroj a nijak zvlášť vám nezáleží, jestli je růžový nebo modrý, přeci jenom byste jeho výběr neměly z vizuálního pohledu podcenit. Přeci jen na něj budete koukat každý den po celý rok.

Z čeho můžete vybírat?

Máte jasno v tom, jak velký by diář měl být, kolik prostoru denně zaplníte a jak by měl vypadat? Výborně, teď se pojďme podívat, z jakých druhů diářů můžete vybírat.

  • Denní diář: Tenhle druh využijete, pokud potřebujete vícero řádků k vašemu dennímu plánování. Diář je pak o něco větší a pravděpodobně se vám nevejde do malých kabelek, za to ale budete mít dostatek prostoru na mnoho poznámek, jelikož na každý den máte celou jednu stranu.
  • Týdenní diář: O něco kompaktnější pak většinou bývají týdenní diáře. Na rozdíl od těch denních v nich totiž nezabere týden celých sedm stran, ale jednu či maximálně dvě – záleží na designovém zpracování rozložení diáře.
  • Elektronický diář: Pokud nejste ten typ, co by si chtěl zapisovat každou schůzku jinou barvou a kupovat si ty nejhezčí pastelové fixy, kterými si bude zvýrazňovat důležité události, nejspíš vám vystačí i diář elektronický. Jejich nespornou výhodou je, že své kalendáře můžete sdílet s přáteli nebo kolegy. A pokud něco zrušíte, nebude vám hyzdit stránku nevkusný škrtanec. Zkrátka to jednoduše smažete.
  • Nedatovaný diář: Chcete si začít vést svůj diář kdykoliv nebo občas klidně i vynechat týden nebo dva? Tím pádem pro vás bude ideální ten nedatovaný, ve kterém nemají dny předepsaná data, takže si je můžete rozepsat naprosto libovolně podle svých potřeb.

Pokud ale stále nevíte, po jakém diáři sáhnout, nechte si v knihkupectví poradit, určitě vám pomohou najít ten pravý pro vás. Nezbývá než popřát hodně štěstí do nového roku i při hledání toho správného diáře.